Ukupni prihodi konsolidirane središnje države u promatranom razdoblju prikupljeni su u iznosu od 14,4 milijardi kuna što predstavlja godišnji rast od 13,5 posto. Pritom su porezni prihodi, koji čine 56,5 posto ukupnih prihoda, ostvarili godišnji rast od 20 posto, dok su socijalni doprinosi, drugi po važnosti prihodi konsolidirane središnje države, zabilježili rast od 6,1 posto. Među poreznim prihodima najznačajnije ostvarenje bilježe prihodi od poreza na dodanu vrijednost (godišnji rast od 31,5 posto), trošarine (godišnji rast od 7,5 posto) te porez na dohodak (8,4 posto).
U isto vrijeme ukupni rashodi konsolidirane središnje države dosegnuli su razinu od 15,4 milijardi kuna što je 15,7 posto ukupno planiranih rashoda. U njihovoj strukturi najveći dio čine socijalne naknade (godišnji rast od 4,7 posto), a slijede ih naknade zaposlenima (godišnji rast od 7,3 posto) te rashodi za korištenje dobara i usluga u (godišnji smanjenje od 1,1 posto).
Neto stjecanje nefinancijske imovine konsolidirane središnje države ostvareno je u iznosu od 512,2 milijuna kuna tj. na razini od 79,7 posto svog prošlogodišnjeg iznosa.
Sukladno međunarodnoj metodologiji javnih financija GFS 2001, neto pozajmljivanje/zaduživanje, kao mjera manjka/viška konsolidirane središnje države, je u razdoblju od siječnja do veljače zabilježeno u iznosu od -997,1 milijuna kuna što čini razinu od 0,6 posto BDP-a.
Mjesečni statistički prikaz Ministarstva financija br. 126, s podacima za prvo tromjesečje 2006. godine očekuje se krajem svibnja 2006. godine.